P o l s k a
feuilles
Arganoterapia Produkty do pielęgnacji twarzy Produkty do pielęgnacji ciała Produkty do pielęgnacji włosów Kaé i Ty
 

argan tree
Drzewo arganowe (Argania Spinosa)

Olej arganowy

Prawdziwy olej arganowy w 80% składa się z tłuszczów nienasyconych, ma złoty kolor, delikatny aromat, a wysoka zawartość witaminy E sprawia, że jest on 3 razy skuteczniejszy od pozostałych olejów.

Arganoterapia® =Olej Arganowy+olejki eteryczne

Kompletna pielęgnacja twarzy i włosów to Arganoterapia, która łączy w sobie unikatowe właściwości oleju arganowego oraz olejków eterycznych, dzięki czemu skóra zostaje przygotowana  na przyjęcie kolejnych składników.

Kaé-w zgodzie z naturą i Twoją skórą.


Kosmetyki Kae to w 100% produkty naturalne i organiczne. Nie posiadają konserwantów, środków chemicznych oraz powszechnie stosowanego parabenu. Produkty Kaeline zostały odznaczone certyfikatem ECOCERT oraz COSMEBIO. 

cosmebio      ecocert   Organic certified

www.ecomea.pl
ECOmea - Polen, Pabianice  info@ecomea.pl

OLEJ ARGANOWY

Olej Arganowy jest polecany w przypadku :

- działania przeciwzmarszczkowe oraz procesy starzenia (dzięki wysokiej zawartości witaminy E pomaga zredukować zmarszczki poprzez odbudowanie warstwy hydro-lipidowej skóry. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników).
- trądzik, problemy skóry tłustej i mieszanej,
- łuszczyca
- egzema
- poparzenia słoneczne
- rozstępy, blizny, ospa wietrzna
- suche i zniszczone włosy
- przesuszona skóra głowy
- kruche, łamliwe paznokcie
- bolące lub spięte mięśnie
- inne dolegliwości bólowe

Właściwości oleju arganowego:

- szybko się wchłania
- dogłębnie nawilża
- ma złoty kolor
- bogaty w witaminę E
- bogaty w fenole oraz kwasy fenolowe
- bogaty w karoten
- naturalny przeciwutleniacz
- działa przeciwzapalnie
- bogaty w tłuszcze oraz kwasy tłuszczowe
- bogaty w kwas palmitynowy
- bogaty w kwas stearynowy
- zawiera kwas oleinowy
- zawiera kwas linolowy
- bogaty w skwalen, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, przyczyniających się do zmian nowotworowych.

Olej Arganowy dogłębnie odżywia, nawilża oraz poprawia napięcie skóry. Jest bogaty w kwasy oleinowe Omega-9 oraz linolowe Omega-6.
Jest idealnym rozwiązaniem dla osób z trądzikiem, łuszczycą i oparzeniami skóry. Doskonały w pielęgnacji skóry dojrzałej. Wysoka zawartość polifenoli sprawia, że jest on silnym przeciwutleniaczem. Olej Arganowy działa przeciwzapalnie. Przynosi ulgę spiętym lub nadwerężonym mięśniom, a także stawom. Doskonały także dla bardzo wrażliwej skóry dzieci.

Olej Arganowy nie jest tłusty. Wystarczy kilka kropel, by w pełni nawilżyć i odżywić skórę.

Olej Arganowy to kosmetyk dla całej rodziny.
Historia Drzewa Arganowego

Drzewo Arganowe (Argania Spinosa) można spotkać tylko w południowym Maroko, w regionie rozciągającym się od Safi na północy kraju aż po Saharę, na południu. Największe skupiska drzew rozciągają się od As-Sawiry aż po równinę Sus. Powierzchnię lasów arganowych szacuje się na 800,000ha, a ich liczbę na ponad 2 mln. Drzewa Arganowe lubią suche tereny, często spotyka się je w górach.

Drzewo Arganowe podobnie jak shea należy do rodziny Sapotoacease, odpornej na suchy i surowy klimat oraz jałowe gleby. Doskonale znosi skrajne temperatury od 3 do 50°C i rośnie na wysokościach powyżej 1500 m.n.p.m.

Korzenie drzewa arganowego są potężne i sięgają w głąb ziemi, dzięki czemu mogą czerpać wodę znajdującą się na głębokości nawet powyżej 30 metrów. Dzięki temu, jest ono w stanie przetrwać nawet najgorętsze miesiące lata.

Drzewo ma ciernie i osiąga wysokość 8-10 metrów. Pień arganii jest często poskręcany i sękaty, co pozwala kozom wspinać się na gałęzie i zjadać liście oraz owoce.
Średnia długość życia arganii waha się od 150-200 lat, choć odnotowano również i starsze przypadki-250 lat.
Liście drzewa arganowego są małe, w ciemnozielonym kolorze, łopatkowatego kształtu i rosną w szczytowych partiach gałązek Jest to roślina wiecznie zielona, ale może gubić swoje liście w okresie suszy. Kwiaty są drobne, skupione w kącikach liści. Owoce mają zielony, mięsisty miąższ jak oliwka, ale są większe (do 5 cm długości) i bardziej okrągłe. W środku znajduje się orzech z bardzo twardą skorupką, która zawiera jeden, dwa a nawet trzy ziarna w kształcie migdałów.


noix